ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2158 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Разнесениот банкомат е на НЛБ банка, парите не се украдени

  Разнесениот банкомат лоциран на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“, во Општина Бутел, е на НЛБ банка, потврдија од Банката. Исто така, наведуваат дека обидот за...

  БДП со раст од 2,1 процент во првото годинешно тримесечје

  Бруто домашниот производ забележал стапка на раст од 2,1 процент на крајот од првото годинешно тримесечје, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во тој...

  Студенти од Бреинстер Некст колеџот за само 48 часа креираа едукативна веб-платформа за клиент

  Студенти од Бреинстер Некст колеџот (Brainster Next College) првпат учествуваа на најголемиот Бреинстер хакатон во живо, кој броеше над 140 учесници. Тие заедно со...

  „ЗАСАДИ ЖЕЛБА“ СТИГНА И ВО ВЕЛЕС – ПЕНЗИСКИ ПАРК НИКНА ВО ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“

  Единаесеттиот Пензиски парк во рамки на кампањата „Засади желба за одржлива иднина“ денес никна во средното училиште „Коле Неделковски“ во Велес. Пензиските друштва го одржаа...

  МНОГУ НЕВРАБОТЕНИ, МАЛКУ РАБОТНИ МЕСТА: Најбарани продавачите и општите работници

  Понудата се состои од 4.674 отворени работни позиции, а во Агенцијата за вработување шанса бараат 107.588. На списоците се и 13.251 лице кои осум,...

  „Макпетрол”: Природниот гас поевтин за 13,82, а метанот за 7,5 отсто

  Цената на природниот гас месецов ќе биде пониска за 13,82 отсто за мегават час, во однос на мај. Тоа произлегува од постигнатиот договор меѓу...

  „Костал Македонија“: Во јули стартува третата инвестиција од речиси 50 милиони евра

  Нова инвестиција од речиси 50 милиони евра и ангажирање на повеќе од 300 работници најавија од германски „Костал“. Трето вложување по ред во седумгодишното...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles