ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2646 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Jубилејна 15-та Меѓународна MHRA конференција

  Наодите од бизнис секторот, после Ковид кризата, јасно укажуваат на исклучителната важност на вложувањето во развојот на човечкиот потенцијал во организациите, како никогаш претходно...

  Во Собранието усвоени законите од даночната реформа, за поправеден и поефиксен систем и справуање со кризата

  Даночната реформа како дел од поширок процес на реформи во јавните финансии доби поддршка во Собранието. Денеска беа усовоени измени на Законот за данок...

  Иван Костиќ на СЕФФ 2023: Дигитализацијата и иновативните производи во фокусот на работењето на Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп

  Генералниот менаџер на Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп се обрати на четвртиот панел на годинашниот Форум насловен: „Глобални трендови и деловни можности“ Пред неколку дена...

  Законски предизвици за гасоводот од Грција до Македонија

  Граѓанските организации CEE Bankwatch Network и Еко-свест поднесоа три формални жалби во кои се наведуваат законски прекршувања во планираниот проект за изградба на гасоводот Грција- Македонија,...

  Последна шанса за пријавување на Виз Ер Скопски маратон 2023

  Полека, но сигурно наближува најголемиот спортски настан за оваа година. Уште 12 дена нѐ делат од најпознатата трка во Македонија и на Балканот, Виз...

  Отворена средба на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација со граѓаните и локалните институции во Берово

  Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) продолжува со отворените средби со граѓаните, претставниците на граѓанскиот сектор и институциите на локално ниво. Утре...

  dm ќе донира повеќе од 3 милиони денари за реализација на шест проекти за унапредување на женското здравје!

  Како дел од конкурсот на dm - {ЗАЕДНО} за подобро утре, компанијата ќе поддржи шест општествено одговорни проекти насочени кон благосостојбата и здравјето на...

  12.Советување на МАКО СИГРЕ – Успешно справување со предизвиците во енергетиката преку зајакната соработка и поголемо вклучување на младите

  Успешно пресретнување на предизвиците во енергетскиот сектор, забрзана енергетска трансформација, дигитализација и спојување и интеграција на пазарите на електрична енергија, се дел од темите...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles