ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  1824 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Драгољуб Арсовски сопственик на 500 нови акции од ТТК Банка

  Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка, проф. д-р Драгољуб Арсовски, се стекна со 500 обични акции издадени од Банката. Известувањето од ТТК доаѓа преку...

  По 1.500 евра за членовите на НО на скопската Централна кооперативна банка

  Централна кооперативна банка опредли износ од по 1.500 евра за ангажманот на членовите на Надзорниот одбор, кои ќе се исплаќаат во денарска противвредност. Одлуката за...

  Зошто myWorld се смета за најдобра лојална програма во светот?

  myWorld International е компанијата која стои зад најуспешната лојална програма, и обезбедува бенефити за купувачите и трговските партнери во над 50 земји во светот....

  Ревизорите резервирани за вистинитоста на финансиските извештаи на Министерството за финансии

  Ревизорите не се сигурни во вистинитоста на извештаите за 2021 година од Министерството за финансии. Ова произлегува од извештајот на Државниот завод за ревизија,...

  Се работи на воспоставување систем за раст на платите на вработените во јавниот сектор, минималната плата има раст од 12,55 %

  Одржлива и долгорочна методологија заснована на објективно дефинирани критериуми е решението кое го бараме за платите на вработените во целиот јавен сектор. Веќе се...

  Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

  Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на...

  ГТЦ СО ЗАГУБА ОД 637 ИЛЈАДИ ЕВРА, НЕПРАВИЛНОСТИТЕ ВО РАБОТЕЊЕТО опстојуваат

  Со минус од бруто 39.758 илјади денари, односно 637,8 илјади евра, Градски трговски центар АД Скопје го заокружи работењето во претходната година. Во текот на...

  Доминација на малите фирми – 82,5 отсто со најмногу девет вработени

  Во државата, во текот на 2021 година активни биле 70.424 претпријатија. Ова се дефинитивните податоци на Државниот завод за статистика. Гледано од аспект на сектори...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles