ПОВЕЌЕ

  Крипто

  И КРИПТО-ПАЗАРОТ РАСТРЕСЕН ОД КОЛАПСОТ НА SILICON VALLEY BANK: Биткоинот падна, па се врати на 20 илјади долари

  Биткоинот и етерот викендов пораснаа за дури 4% во изминатите 24 часа по големиот пад во петокот, бидејќи заразните ризици од колапсот на Silicon...

  КОЈ ЌЕ ЈА КУПИ ПРОПАДНАТАТА SILICON VALLEY BANK: Криптомагнати или Илон Маск?

  Ненадејниот колапс на Банката на Силиконската Долина СВБ  оваа недела го втурна крипто-пазарот во хаос - дури и откако еден поранешен регулатор предупреди на...

  ММФ ИЗЛЕЗЕ СО АКЦИОНЕН ПЛАН ЗА КРИПТО ВАЛУТИТЕ, А ПРВОТО ПРАВИЛО Е ОВА: Не ги правете законско платежно средство!

  Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) подготви акционен план од девет точки за тоа како земјите треба да ги третираат крипто средствата, со точка број еден...

  Пазарната капитализација на биткоинот сега е повисока од VISA картичката

  Цената на биткоинот доживеа подем во последните неколку недели, бидејќи цената на примарното крипто средство достигна уште едно високо ниво од 24.900 долари по...

  Што се крие зад ненадејниот бум на биткоинот, етериумот и крипто заработката од 100 милијарди долари?

  Биткоинот, етериумот и другите големи криптовалути се зголемија изминатава недела, додавајќи 100 милијарди долари на комбинираниот крипто пазар за кој некои мислат дека оди...

  ЛЕГЕНДАРНИОТ ИНВЕСТИТОР НЕ ШТЕДИ ЛОШИ ЗБОРОВИ ЗА КРИПТОТО: „Тоа е отров за глувци“

  Милијардерот инвеститор Чарли Мангер не е љубител на криптовалутите. Заменик-претседателот на Berkshire Hathaway и најблизок соработник на Ворен Бафет, ја нарече формата на виртуелната...

  КРАТКОРОЧЕН ТРЕНД ИЛИ КАМБЕК НА КРИПТОТО: Биткоинот накратко се искачи над 24.000 долари

  Биткоинот накратко го допре врвот од 24.000 долари во четвртокот, достигнувајќи клучно техничко ниво и надградувајќи го својот јануарски раст. Поместувањето нагоре дојде еден...

  Токените од Метаверсот ќе владеат во 2023 година, побрзо растат од биткоинот и етерот

  Во текот на првиот месец од 2023 година, првите две водечки криптовалути, биткоин и етериум, забележаа двоцифрена добивка во однос на американскиот долар. Но,...

  ПЕТ ГОДИНИ ОТКАКО ИСЧЕЗНА: ФБИ ја лоцирале „криптокралицата“- измамничка Ружа Игнатова

  Објавувањето на имот во срцето на Лондон извади на дневна светлина озлогласен крипто-бегалец, мозокот на пирамидална шема тешка 4 милијарди долари. Се работи за...

  Приходите од ископувањето биткоин скокнаа за 50% за еден месец

  Поради тоа што биткоинот останува добро позициониран за стабилно закрепнување, индустријата за ископување беше сведок на раст на приходите од 50% во однос на...