ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2158 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Над 190 правници и судски експерти во Охрид дебата на тема заштита на лични податоци

  Во ко-организација на Здружението на правници и АЦТ! ДОО утринава во Охрид започна тематската Правна конференција насочена кон размена на искуствата во насока на...

  Душан Митрев ја презеде функцијата генерален директор на Пивара Скопје

  Од 1 јуни 2023 година нов генерален директор на Пивара Скопје е Душан Митрев. Тој на оваа позиција доаѓа по Горан Сладиќ кој продолжува...

  Видео: Ѕирнете во новиот изложбен салон на „Алумил“

  „Алумил“, една од најсовремените компании за производство на алуминиумски системи за врати, прозорци, фасадни и outdoor системи, минатата недела го отвори новиот изложбен салон...

  АД Раде Кончар – Апаратна техника со нов Одбор на директори

  Акционерите на АД Раде Кончар – Апаратна техника – Скопје, на Годишното собрание изгласаа нов Одбор на директори сочинет од Јана Стојкова Каневче, Корина...

  Започна процесот на номинација за PRO PR GLOBE AWARDS

  Вчера започна официјалниот процес на номинации за победниците на PRO PR GLOBE Awards за 2023 година. Покрај четирите светски асоцијации за комуникација: Здружението за...

  Самсоненко го зголеми својот удел во тетовски „Жито Полог“

  Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко стекна нови 2.469 обични акции со право на глас издадени од „Жито Полог“ АД Тетово. По ова, во негова сопственст...

  Народна банка: Втора фаза на Проектот за финансиска писменост – приоритет е населението

  Проектот е на ОЕЦД и нејзината Меѓународна мрежа за финансиска едукација (ИНФЕ), а се спроведува со финансиска поддршка на Министерството за финансии на Холандија...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles