ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2646 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт

  Сеавус официјално се ребрендира и ќе работи под името Киншифт (Qinshift). Оваа значајна промена е дел од најавената трансформација на технолошкиот столб на KKCG...

  На скопскиот аеродром: ТАВ организираше забава за првите патници на летот Скопје – Љубљана на WIZZ AIR

  Синоќа, 27-ми септември, среда, со коктел и мали подароци за патниците во заминување на првиот лет, ТАВ го означи воведувањето на редовната линија од...

  Како до светла иднина и финансиска независност?

  Достигнувањето на финансиска независност и светла иднина е пат со многу насоки кој бара крерирање на добар план, дисциплина и посветеност. На патот до...

  „Домаќинство за почетници“ на Горан Столевски влезе во селекција за Европските филмски награди

  Македонскиот филм „Домаќинство за почетници“ во режија и по сценарио на Горан Столевски, кој неодамна ја имаше својата светската премиера на филмскиот фестивал во Венеција, влезе во...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles