ПОВЕЌЕ

  М. А.

  49 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  КХВ издаде учебници за изборниот предмет од областа на пазарот на капитал

  Комисијата за хартии од вредност ги издаде учебниците „Основи на пазарот на капитал“ и „Работење со финансиски инструменти на пазарот на капитал“ наменети за...

  Србија изработи и стави на јавен увид просторен план за двонасочен гасовод со Македонија

  Во Србија е изработен и ставен на јавен увид планот за изградба на двонасочен гасовод долг 146 километри, кој ќе обезбеди меѓусебно поврзување со...

  Трговците ги намалија цените, ДПИ на терен, пијалаците следни за поевтинување

  Трговците ја почитуваат владината одлука за намалување на цените на прехранбените производи за најмалку десет отсто, смета министерот за економија, Крешник Бектеши. Инспекторите на...

  Вкупните депозити 8,3 милијарди евра, кредитите – 7,1 милијарда евра

  Депозитите, во вкупен износ, се зголемени за 10,1 процент, а кредитите за 6,4 насто. За годишниот раст кај депозитите нешто поголемо е влијанието на...

  Шукова: Грчкиот концесионер ќе го добие ХЕЦ „Тиквеш“ како влог од државата

    По изградбата на ХЕЦ „Чебрен“ на Македонија ќе и следуваат 33 отсто од влогот, а на концесионерот - 67 проценти. Поради близината и затоа...

  АСО: Лекување, патување, каско… исплатени 5,1 милион евра за неживотни осигурувања

  Oсигурителните компании во август за неживотни осигурувања надоместиле повеќе од 9.800 штети со вкупна исплата на 312,5 милиони денари или 5,1 милион евра. Со...

  ВФП пензиско друштво: Нова емисија акции во вредност од 75 илјади евра

  ВФП пензиско друштво АД Скопје ќе емитува втора емисија на акции. Одобрението за издавање долгорочни хартии од вредност по пат на приватна понуда го...

  Вработените на „Епл“ во Франција два дена ќе штрајкуваат за повисоки плати

  Работничките синдкати кои ги претставуваат вработените во компанијата „Епл“ во Франција ќе штрајкуваат во наредните два дена (22 и 23 септември). Овој потег е...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles