Триглав осигурување“ оствари добивка од 4,4 милиони денари за три месеци

Датум на објава: 14.05.2020

„Триглав осигурување“ во првите три месеци од годинава оствари добивка од 4,4 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 16,6 милиони денари, покажува неконсолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.


Тагови: биланс на состојба, добивка, компании, Македонска берза, осигурување, триглав,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: