КБ Прво пензиско друштво известува за променето работно време

Датум на објава: 05.05.2020

КБ Прво пензиско друштво, согласно последните измени на работното време од 04ти мај​ приемот на странки го врши во временски интервал од 08.00 до 15.00 часот, секој работен ден од понеделник до петок.

Воедно, остануват достапни на три мобилни линии (075 202 919, 075 202 917 и 078 301 522), секој работен ден од понеделник до петок од 08.00 до 16.00 часот.

Согласно препорачаните мерки за претпазливост како и поставените ограничувања за движење на сите граѓани на Република Северна Македонија, апелираме до Вас да ги минимизирате посетите и контактите со нашите агенти, вработени и продажната мрежа, освен при неопходни потреби,-известуваат од КБ Прво пензиско.

Ве охрабруваме во следниот период да ги користите електронските канали за комуникација со нас.


Тагови: КБ Прво пензиско друштво а.д. Скопје, Промена на работно време,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: