ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2646 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Започнува „НЛБ Месецот на штедење“ Ликовен конкурс за деца на тема „Штедиме и другаруваме“

  На тема „Штедиме и другаруваме“ од денеска официјално започнува „Месецот на штедење“ на НЛБ Банка. Почетокот беше одбележан со традиционалната претстава со маскотите на...

  Kаратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканското првенство во Тирана

    На сениорското балканско карате првенство, што во Тирана се одржа од 22 до 24 септември, членовите на карате клуб „Макпетрол“ се закитија со четири...

  Инвестициски предлози на КБ Публикум инвест и неделен осврт на глобалните движења

  Преглед на пазарите 11.09.2023- 17.09.2023 САД Растот на нафтата над 90 долари за барел за прв пат од ноември 2022 година ги зголеми инфлациските очекувања...

  ОКТА донираше фотоволтаична централа и за средното економско училиште во Охрид

  Во рамки на одбележувањето на својот 45-ти роденден, ОКТА донираше уште една фотоволтаична централа, овој пат на средното општинско економско училиште „Св. Кирил и...

  „Реплек“ уште еднаш се здоби со сертификатот за највисоки производни стандарди на Европската Унија

  Европската агенција за лекови (ЕМА) по четврти пат го потврди високиот квалитет на производите на „Реплек“, доделувајќи го сертификатот – EUGMP (Good manufacturing practice)....

  Префрли ја платата во Комерцијална банка и добиј бонус до 3.000 денари

  Пријатно изненадување за добредојде на секој нов член во семејството клиенти што примаат плата преку Комерцијална банка. Со префрлање плата во Комерцијална банка добиваш...

  Возилата на БРАКО на саем во Бирмингем – закажани голем број презентации во повеќе британски општини

  Софистицираните возила за чистење надворешни површини од брендот Грин Машинс, кои се произведуваат во фабриката на БРАКО во Велес беа изложени на Саемот за...

  Советот на странски инвеститори одржа работилница за странските компании за примена на одредбите од законот за царинска тарифа

  Советот на странски инвеститори во соработка со Царинската управа на РСМ на 19.09.2023 година организираше еднодневна работилница на тема: „Крајна употреба и придобивки за...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles