ПОВЕЌЕ

  Пари

  4460 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  70 концерти во 70 општини за 70 години постоење на „Пелистерка“

  Со забава во Скопје каде свој настап имаше Северина беше одбележан стартот на прославата за 70 години од постоењето на Пелистерка. Северина беше и...

  Гувернерката Ангеловска-Бежоска на конференција од висок профил во Хрватска во организација на ХНБ и ММФ

  Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествува на конференција во организација на Хрватската народна банка (ХНБ) и Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), која се одржува...

  Отворен новиот изложбен салон на Алумил во Скопје

  „Алумил“, една од најсовремените компании за производство на алуминиумски системи, вчеравечер свечено го отвори новиот изложбен салон во Скопје. Голем број гости, претставници на...

  Одбележување на Светскиот ден на млекото: БИМИЛК и ЈОУДГ „Мајски Цвет” Битола со донација на детска креативна патека

  БИМИЛК, водечката компанија за млеко и млечни производи која посветено работи на промовирање на здравјето на децата, по повод Светскиот ден на млекото заедно...

  Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

  Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од...

  РК Скопје Север – „Паметно со парите“

  Ротари Клубот Скопје Север го промовираше Дигиталниот прирачник „Паметно со парите" наменет за млади и сите оние кои сакаат да се запознаат повеќе со...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles