ПОВЕЌЕ

  Kiki

  21 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Интервју со Билјана Вранишкоска, Раководител на експозитура Охрид – Централа

  Како изгледаат работните обврски на еден банкар? Какви специфичности издвојува работата со клиенти? За значењето на Охридска банка и нејзината традиција во Охрид. Во ова...

  Три начини да се опоравите откако ќе го изгубите најдобриот вработен

  Да се ​​изгуби најдобриот вработен т.н. „sвезда вработен“, може да биде погубно, особено во денешно време и во услови на пандемија,  кога наоѓањето на...

  Ко-основач на „Гугл“, Сергеј Брин порачува: Следете ги вашите соништа

  Сергеј Брин согласно листата на Форбс е деветтиот најбогат човек во светот со богатство проценето на 66.6 милиони американски долари. Кога  Брин го создал „Гугл“,...

  Известување за нова локација на банкомат на Централна кооперативна Банка АД Скопје

  ЦКБ постави нов банкомат на следната локација: во просториите на локалот Шкорпион 13, бул. "Маршал Тито" бр. 79, Куманово. Банкоматот на локацијата Тобако МК, ТЦ Беверли хилс, Скопје...

  Нептун, Сетек и Техномаркет со милионски приходи

  „Нептун“, „Сетек“ и „Техномаркет“ за последните три години свртеле сума од 303,1 милиони евра, а во истиот период имаат добивка нешто поголема од 12...

  AM Best ја оценува финансиската позиција на Триглав како многу силна, а работењето како стабилно

  Агенцијата за кредитен рејтинг AM Best, при редовниот годишен преглед, на Заваровалница Триглав и на Позаваровалница Триглав РЕ повторно им ги потврди бонитетната оценка...

  Бензинот поевтинува од вечерва на полноќ

  Бензинот поевтинува од вечерва на полноќ Со новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика за утврдување на малопродажните цени на горивата во нашата земја, од вечерва на...

  НЛБ ќе го задржи брендот на српската Комерцијална банка

  Блаж Бродњак, претседател на Управниот одбор на Нова Љубљанска банка (НЛБ), која купи 83,23 проценти од сопственоста на српската Комерцијална банка, изјави дека НЛБ...

  Stay Connected

  20,556Следи нè на facebookЛајк
  2,387СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  Америка поднесе тужба за прекршување на конкуренцијата против Гугл

  Министерството за правда на Соединетите држави започна во вторникот наутро антидоверба против Гугл, предизвикувајќи го најголемиот правен предизвик со кој што технолошкиот гигантот некогаш...

  Германските банки се закануваат со нова криза поради несолвентни “зомби” компании

  Германскиот економист Рајнт Гроп, претседател на Институтот за економски науки Хале, предупредува дека Германија влегува во финансиска криза од короната поради илјадници несолвентни компании. „Ние...