ПОВЕЌЕ

  Пари

  4460 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Акционерите на Триглав ќе добијат дивиденда од 2,50 евра бруто по акција

  На 48-то Генерално собрание на акционери на Заваровалница Триглав акционерите го поддржаа предлогот на Управниот одбор и на Надзорниот одбор за исплата на дивиденда...

  НАИТМ ќе привлекува туристи од Словачка

  Туристите од Словачка и од централна Европа во догледно време ќе се вбројат меѓу најчестите посетители на Македонија. Најавата доаѓа од Националната асоцијација за...

  ТОП ПЕТ АКЦИИ СО НАЈГОЛЕМ ПОРАСТ И ПАД НА МАКЕДОНСКА БЕРЗА во мај 2023

  Во мајскиот билтен кој го објави Македонска берза може да ги споредиме акциите кои се со најголем пораст, и пад на вредноста. Според билтенот најголем...

  Модирум го проширува своето глобално присуство со аквизицијата на Веб Фактори

  Модириум, светски водечкиот провајдер на решенија за сигурносни наплаќања, денес објави дека успешно направи аквизиција на Веб Фактори, реномирана софтверска компанија од Скопје. Оваа...

  Битиќи: Конкурентноста и иновативноста на младите генерира нови потенцијали за раст

  Државата е влезена во период на постпандемиско економско закрепнување, но ризиците и неизвесностите сè уште тука, во однос на синџирите на дистрибуција, скоковите на...

  Балкан Прајм Турс: Тим Билдинг е најпродуктивниот трошок кој може една компанија да го направи!

  Активностите за градење тим стануваат се поважни во светот и кај нас за компаниите од сите големини. Особено е важна оваа активност бидејќи голем...

  Бесими: Со буџетски 225 милиони евра годинава ќе се амортизира енергетската криза

  Во државната каса се предвидени 225 милиони евра, со кои годинава ќе им се обезбеди поддршка на граѓаните и на стопанството за справување со...

  Средба на Кочо Анѓушев со специјалниот британски претставник за трговија, Мартин Викерс

  Сопственикот на холдингот ФЕРО ИНВЕСТ, Кочо Анѓушев, се сретна со специјалниот претставник на британскиот премиер, задолжен за трговија, Мартин Викерс и со директорот за...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles