Големата технологија продолжува да го напојува Вол Стрит

Датум на објава: 13.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Американските пазари завршија повисоко во петокот, бидејќи DJ30 и SPX500 се затворија во зелена боја. NSDQ100 исто така, забележа добивки, достигнувајки најголема височина на сите времиња. Техничките резерви продолжија да бидат гориво што го контролира Вол Стрит, бидејќи Amazon и Google забележаа највисоки достигнувања.

Утрово, фјучерсите посочуваат на поголеми придобивки на Вол Стрит, бидејќи DJ30 се очекува да отвори околу 90 поени повисоко.

Прочитајте и ...  Цената на акциите на Фејсбук порасна за 6% откако Трамп ја издаде забраната врз TikTok и WeChat

Тагови: dj30, Амазон, Берза, Волстрит, гугл,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: