ПОВЕЌЕ

  Подобрената состојба на Трамп ќе ги крене акциите на Волстрит

  Време зa читање: < 1 минутa

  Американските пазари завршија пониско во петокот, откако американскиот претседател Трамп беше позитивен на КОВИД-19 и подоцна се хоспитализираше. Сепак, DJ30, SPX500 и NASDAQ100 сепак завршија со неделна добивка.

  За време на викендот, извештаите велат дека состојбата на Трамп е подобрена, што може да биде причина за зголемување на фјучерсите на Вол Стрит, што укажува на зголемување од 200 поени за DJ30 кога ќе се отворат пазарите за време на пишувањето.

  Пазарите денес исто така може да бидат засегнати од непреработувачкиот PMI на ISM, кој ќе биде објавен во 14:00.

  7,798Следи нè на facebookЛајк

  слично

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  ОСТАВИ ОДГОВОР

  Ве молиме внесете го коментарот
  Внесете го вашето име тука