Драган Тевдовски предложен за независен член на Надзорниот одбор на Уни банка

Датум на објава: 26.11.2019

Време зa читање: < 1 минутa

Универзална Инвестициона Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза објави повик за Вонредна седница на Собрание на акционери на УНИ Банка закажано за 30.12.2019 година кога се очекува да се усвои предлогот за именување на независен член на Надзорниот одбор на УНИ Банка.

Предлогот е ексминистерот за финансии г-дин Драган Тевдовски чијшто мандат ќе стапи на сила по добивање претходна согласност од гувернерката на Народната банка, г-ѓа Анита Ангеловска Бежоска ќе биде во период од 4 (четири) години сметано од денот на добивањето на согласноста.

Прочитајте и ...  Во Америка во јуни се отворени 4,8 милиони нови работни места

Тагови: Драган Тевдовски, Надзорен одбор, Уни банка АД Скопје,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: