Драган Тевдовски предложен за независен член на Надзорниот одбор на Уни банка

Датум на објава: 26.11.2019

Универзална Инвестициона Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза објави повик за Вонредна седница на Собрание на акционери на УНИ Банка закажано за 30.12.2019 година кога се очекува да се усвои предлогот за именување на независен член на Надзорниот одбор на УНИ Банка.

Предлогот е ексминистерот за финансии г-дин Драган Тевдовски чијшто мандат ќе стапи на сила по добивање претходна согласност од гувернерката на Народната банка, г-ѓа Анита Ангеловска Бежоска ќе биде во период од 4 (четири) години сметано од денот на добивањето на согласноста.


Тагови: Драган Тевдовски, Надзорен одбор, Уни банка,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: