ПОВЕЌЕ

  Пари

  4460 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Мајската кошница од 800 евра ја покриваат 1,4 просечни плати, 2,5 просечни пензии или 2,4 минималци

  Потрошувачката кошница во мај е измерена на 49.025 денари, или речиси 800 евра. Тоа се минималните средства што биле потребни за четиричлено семејство да...

  Комерцијална банка наградена од ЕБОР за „Most Active Issuing Bank in 2022 in Macedonia“

  Европската банка за обнова и развој по 19-ти пат ја награди Комерцијална банка за „Most Active Issuing Bank in 2022 in Macedonia“. Комерцијална банка ја...

  Азески: Бизнис без политика, а сите обединети околу бизнисот како кохезивен фактор

  Државата не смее да му се меша на бизнисот, односно секој мора да се занимава со своето, соодветно на функцијата што ја извршува. А,...

  МАЈСКА БЕРЗАНСКА СТАТИСТИКА: АКЦИЈАТА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА и натаму прв избор на инвеститорите

  Акциите на најголемата банкарска тројка, како и лидерот во фармацијата и најголемиот нафтен дистрибутер беа прв избор на „менито“ на инвеститорите во мај, како...

  Нови начини за да се намали ризикот од пушењето цигари

  „Новите начини за конзумирање тутун претставуваат помалку штетна алтернатива. Производите без чад, кои не го согоруваат тутунот можат да бидат замена за цигарите, бидејќи...

  Се формира БУМ – Берза и успешните во Македонија: Акциите се валута на сопствениците

  Целта е фирмите да ги надживеат основачите и сопствениците преку влез на свеж капитал, кој ќе обезбеди развој, а на успешните бизнисмени ќе им...

  Оглас за избор на Директор во Комерцијална банка АД Скопје – Филијала Куманово

  Имаш лидерски способности и менаџерски вештини, сакаш предизвици и тимска работа и се идентификуваш со визијата и мисијата на Банката. Ти нудиме можност за...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles