ПОВЕЌЕ

  Jugoslava Polenak

  809 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  БИТИЌИ: Имаме 560 милиони евра странски инвестиции, ама не се фалиме

  „Преструктуирањето на нашата економија е предизвик на кој се нафати и на кој успешно работи оваа Влада и со гордост можам да кажам дека...

  ВЛАДАТА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДНО ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА: Задоволени сите потреби на домаќинствата и индустријата

  Владата денес на прес конференција ги презентираше најновите информации во врска со енергетската состојба во земјата, а притоа се пофали за рекордно високото производство...

  КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ПРЕПОРАЧУВА: Електронска идентификација зa лесен и безбеден онлајн пристап до банкарските производи

  Односот помеѓу банката и секој клиент се базира на доверба, задоволство, ефикасност и безбедност. Со експлозивниот раст на дигиталното банкарство, очекувањата на клиентите се...

  Белата куќа го нарече рекордниот профит на Ексон Мобил „безобразие“

  Нафтениот гигант ExxonMobil минатата година оствари рекорден профит од 55,7 милијарди долари бидејќи цените на нафтата се зголемија по руската инвазија на Украина. Вкупниот...

  СО ПАКЕТ ГРАНТОВИ ТЕЖОК 120 МИЛИОНИ ЕВРА Бугарија ја зголемува индустриската енергетска ефикасност

  Бугарските бизниси во секторите за производство, трговија, услуги и туризам можат да почнат да аплицираат за грантови во вкупна вредност од над 235 милиони...

  И ПОКРАЈ САНКЦИИТЕ Русија лани го зголеми извозот на ЛНГ во Европа за 20%

  Русија ѝ испорача на Европа околу 17 милиони тони течен природен гас (ЛНГ) минатата година, што е за околу 20% повеќе од количините во...

  Зошто на Британија ѝ оди полошо од останатите држави членки на Г7?

  Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија да биде единствената голема индустријализирана земја...

  КОВАЧЕВСКИ: Енергетската криза беше шанса Владата да го зајакне енергетскиот сектор

  Не дозволивме да има недостаток од електрична енергија, а со тоа спречи ценовен шок и за граѓаните, и за компаниите. Eнергетската криза беше и...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles