ПОВЕЌЕ

  Jugoslava Polenak

  583 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  ММФ СО ОТРЕЗНУВАЧКИ АПЕЛ ДО БРИТАНСКАТА ВЛАДА: Олабавете со новите антикризни мерки!

  Банката на Англија во средата презеде итна акција за стабилизирање на финансиските пазари во Велика Британија и за спречување на кризата во пошироката економија,...

  ДОЛАРОТ ПОВТОРНО НА 20-ГОДИШЕН МАКСИМУМ, фунта повторно во колапс

  Нервозните финансиски пазари денес го поттикнаа доларот до нов врв, највисок во последните две децении, бидејќи растот на глобалните каматни стапки ги потхрануваше грижите...

  САБОТАЖА НА СЕВЕРЕН ТЕК 2 веројатната причина за истекувањето гас во Балтикот

  Данска верува дека „намерни дејствија“ предизвикале големи истекувања во двата гасоводи што минуваат под Балтичкото Море од Русија до Германија, а сеизмолозите велат дека...

  Биткоинот повторно над „црвената линија“ од 20.000 долари

  Биткоинот се проби над 20.000 долари во вторникот за прв пат по околу една недела, бидејќи криптовалутите отскокнаа, заедно со другите средства чувствителни на...

  ГЛАВНИОТ СОРАБОТНИК НА ВОРЕН БАФЕТ ПРЕДУПРЕДУВА: „На светот му се заканува целосен колапс, доларот оди на нула“

  Чарли Мангер, кој е еден од најбогатите луѓе во Америка, смета дека продолжувањето на политиката на печатење пари ќе доведе до тотален економски колапс...

  АЛАРМАНТНО: Гас од рускиот гасовод Северен тек 2 истекува во Балтичкото Море

  Данските власти вчера побараа од бродовите да се оддалечат од радиус од пет наутички милји од островот Борнхолм по истекување на гас во текот...

  По еврото, и фунтата падна до паритет со доларот

  Британската фунта утринава падна на рекордно ниво, поради стравот на инвеститорите околу шпекулациите дека економскиот план на новата влада ќе ги оптовари финансиите на...

  Естонската премиерка ѝ порача на нацијата: Подгответе се, ќе има рестрикции ако Русија ја исклучи струјата!

  Естонската премиерка Каја Калас ѝ кажа на својата нација дека е можно прекин на електричната енергија доколку Русија ги исфрли балтичките земји од заедничката...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles