Капитал Банка АД Скопје со нова експозитура во Кочани

Датум на објава: 04.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Капитал Банка АД Скопје, продолжува да ја шири својата деловна мрежа и успешно ја спроведува продажната стратегија и во услови на глобална криза предизвикана од пандемијата со Covid-19.

Отсега, сите продукти и услуги на банката за физички и правни лица, достапни и во Кочани, во новоотворената Експозитура која се наоѓа во центарот на градот, ул.Димитар Влахов бр.1, 2300 Кочани.

Прочитајте и ...  Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 03.08.2020

Во истата клиентите ќе можат да користат кредитни продукти, отвораат сметки, да вршат готовински и безготовински трансакции, менувачко работење, штедни влогови и друго.


Тагови: експозитура, Експозитура Кочани, Капитал банка АД Скопје,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: