АНАЛИЗА ВО НАЈАВА: Во кои банки новооснованите компании најчесто отвораат сметки?

Датум на објава: 23.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Четири банки во земјава се водечки според бројот на отворени трансакциски сметки што доаѓаат од новоснованите компании во приватниот и државниот сектори а кој се однесува за првиот квартал од годинава. „Таргет Груп“ објавува како банките го делат „колачот“ од трансакциски сметки на новооснованите компании од различни сектори и дејности – финансии, образование, земјоделство, угостителство, трговија, здравство, администрација, односно кој сектор кој банка ја преферирал во првиот квартал од годинава. Прочитајте ја целата анализа утре на Пари.


Тагови: Таргет Груп,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: