ПОВЕЌЕ

  Изненадувачкиот потег на Трамп влијаеше на Вол Стрит

  Време зa читање: < 1 минутa

  Претседателот Трамп вчера го изненади Волстрит, кога најави дека ги одложува сите дебати во врска со нацрт-законот за стимулации до изборите.

  Како резултат, водечките индекси завршија во црвена боја, и покрај тоа што се отворија повисоко. Утрово се очекува пазарите да се отворат рамно, како што укажуваат фјучерсите на Волстрит.

  Денеска на пазарите во САД може да бидат под влијание од последниот состанок на FOMC, кој ќе се објави во 18:00 часот.

  7,798Следи нè на facebookЛајк

  слично

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  ОСТАВИ ОДГОВОР

  Ве молиме внесете го коментарот
  Внесете го вашето име тука