ПОВЕЌЕ

  Borjan

  3322 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Нов ПРОМО депозит, како дополнување на палетата депозити, со атрактивни услови и креиран за месецот на штедење од Халкбанк

  Овој октомври, во светскиот месец на штедење, Халкбанк АД Скопје подготви нов промотивен производ за штедење - ПРОМО депозит кој нуди можност за орочување...

  Кои се функциите и која е потребата за личен банкар?

  Привлекување на нови клиенти и задржување на постоечките наметнува потреба за континуирано проширување на производите и услугите кои ги нудат банките. Една таква услуга...

  Пет категории на луѓе на кои не им одговара работата од дома

  Милиони луѓе ширум светот започнаа да работат од дома, кога корона вирусот почна да се шири, а за многумина од нив - таквата работа...

  Волстрит постави повеќе добивки

  Позитивниот момент на американските пазари продолжи и вчера, бидејќи DJ30 го достигна својот максимум во последниот месец, а SPX500 и NASDAQ100 исто така се...

  Уште еден моден гигант ја „сели“ продажбата на интернет?

  Foto: Shutterstock Во средината на јули, информиравме дека водечките трговски брендови за облека, како што се „Zara“, „H&M“ и „Stradivarius“, планираат да се фокусираат на...

  11 цитати на Опра Винфри

  Американската медиумска личност Опра Винфри е рангирана за најбогата афро американка на 20. век, таа е најголем афро американски филантроп на сите времиња, милијардер и според...

  Консултирајте се и дознајте која е најдобра опција за да позајмите средства?

  Каматните стапки станаа важна тема, бидејќи многу земји во светот, како и банките, се обидуваат да ги задржат на сегашните нивоа, но и да...

  Зошто американците трошат многу пари во Таргет?

  Таргет го револуционираше целото искуство во купувањето, од ширење на патеките и тежина на количките до мирисот на кафето „Старбакс“ и поставување канти за...

  Stay Connected

  20,556Следи нè на facebookЛајк
  2,387СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  Америка поднесе тужба за прекршување на конкуренцијата против Гугл

  Министерството за правда на Соединетите држави започна во вторникот наутро антидоверба против Гугл, предизвикувајќи го најголемиот правен предизвик со кој што технолошкиот гигантот некогаш...

  Германските банки се закануваат со нова криза поради несолвентни “зомби” компании

  Германскиот економист Рајнт Гроп, претседател на Институтот за економски науки Хале, предупредува дека Германија влегува во финансиска криза од короната поради илјадници несолвентни компании. „Ние...