ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2646 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  ХАОС КОЈ ДОЛГО ЌЕ ТРАЕ: Нема брз лек за кошмарот на британската економија

  Банката на Англија се бори да се справи со кризата предизвикана од храбрите планови на владата на Обединетото Кралство да позајмува многу за да...

  Сагата за пандемиските „срцки“ на Вол Стрит завршува со солзи

  Две ипол години откако направија бум на пазарите, многу од компаниите кои продаваа производи и услуги наменети да им го олеснат и разубават животот...

  МАСК ВО НОВ БИЗНИС: Како од шега за неколку часа го продаде новиот парфем „Burnt Hair“ за милион долари

  Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, намириса нова можност да профитира од чудни производи, лансирајќи парфем наречен „Burnt Hair" ("Изгорена коса“), за кој рече...

  Банката на Англија со предупредување до пензиските фондови: Имате уште 3 дена за ребаланс!

  Гувернерот на Банката на Англија, Ендрју Бејли, им порача на менаџерите на пензиските фондови да завршат со ребалансирање на нивните позиции до петок, кога...

  ПАРИ АНАЛИЗИРА: ПЕТТЕ НАЈГОЛЕМИ ВИНАРНИЦИ „СВРТЕЛЕ“ 52,7 МИЛИОНИ ЕВРА, а тоа им донело профит од 3,9 милиони евра

  Лозарите и винарниците почнуваат да испишуваат уште една винска приказна од Македонија. Бербата на грозје привршува, а винарниците веќе прават грозје од овогодишната берба....

  Светозар Јаневски одликуван со највисокиот француски орден

  Основачот и член на инвестициската група „М6“, Светозар Јаневски, е одликуван со орденот „Витез на легијата на честа“ што го доделува претседателот на француската...

  Работилница за невладините организации: енергија од отпад потенцијал за решение во енергетската криза

  Создавање енергија од отпад и нејзиното користење во цементната индустрија од Западен Балкан беше темата на работилница која се одржа во Скопје, а на...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  3,875СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles