ПОВЕЌЕ

  Sanja Momirovska

  1666 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Топлотен чек од 800 евра за најпогодените. Со кои мерки државите ќе ги штитат граѓаните од енергетската криза?

  Компаративна анализа за државната помош заради скапата електрична енергија и гориво во земји од Европската Унија Австрија - Енергетски ваучер 150 EUR - Суспендирање на царината на...

  Секој 242-ри пензионер зема висока пензија, а секој четврти минимална

  Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во јули избројал 330 884 пензионери. Од нив дури 82 191 или секој четврти пензионер зема најниска пензија....

  АПСУРДИТЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ТАРГЕТ ГРУП“: Кога владиниот бизнис-регистар дестимулира бизнис

  Фирма ѝ плаќа на државна институција за услуга по тарифник, но институцијата одбива да ја даде услугата ако не се исполнат дополнителни услови, кои...

  ИНТЕРВЈУ | НАРОДНА БАНКА, СТОЈАНОВА: Затегнувањето на монетарната политика ќе ги закотви и инфлациските очекувања

  „Зголемување на каматните стапки од страна на голем дел од централните банки ширум светот ќе делува на ублажување на ценовниот раст и спречување на...

  НАЈГОЛЕМИТЕ 100 КОМПАНИИ ВО 2021 ГИ „НАДИГРАЛЕ“ НАЈГОЛЕМИТЕ 100 ОД 2020: Приходи поголеми за 25%, а профити за 24%!

  Порталот „Пари“ во соработка со БизнисМрежа.мк и Таргет груп почнува да го објавува серијалот за 100-те најголеми компании во државата. На увид на јавноста...

  НА КОИ ПЕНЗИОНЕРИ ИМ ТРЕБААТ 7 ПЕНЗИИ за да ја достигнат највисоката месечна пензија од 60,294 денари?!

  ШЕСТ МЕСЕЧЕН ПРЕСЕК- Договорено зголемување на пензиите.. од септември натаму пензионерите секој месец ќе имаат просечно 900 денари плус на својата сметка; за прв...

  „Пари“ анализира колку реално вреди просечната нето-плата од 31.704 денари

  Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари, но овој просек за најголем дел од граѓаните остана далечен. Доволно е да споменеме дека минималната плата...

  Расположливи депозити на седум дена-банките пласираа 10 милиони денари помалку од достасаниот износ

  Народна банка- На 29 јуни 2022 година, банките пласираа средства во расположливи депозити на седум дена во износ од 404 милиони денари, односно 10 милиони...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles