ПОВЕЌЕ

  Пари

  4460 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  НЛБ Банка известува за предвремена исплата на пензии

  НЛБ Банка ги известува своите клиенти - пензионери дека ќе ги исплати ноемвриските пензии 26- ти ноември (четврток). Во насока на поголема заштита, подобра организираност и намалување...

  Комерцијална банка: Исплатата на пензиите за ноември започнува на 26.11.2020 година

  Комерцијална банка АД Скопје ќе започне со исплата на пензиите за ноември од четврток, 26.11.2020 година. Пензионерите кои имаат активна дебитна картичка со својата...

  Контролинг во Банкарство

  Финансиските институции се деловни субјекти чија основна дејност е прибирање на парични средства, нивно насочување во финансиски пласмани и вршење на финансиски услуги. Банките...

  Го легализираме кршот: Возилата со странски таблици ќе се регистрираат со 50% помали давачки

  Половни возила со странски регистарски таблички ќе можат да се регистрираат во земјава со давачки намалени за 50 отсто. Владата го усвои Законот за...

  УНИ Банка вработува Референт во експозитура

  УНИ Банка отвори слободна работна позиција: Референт во експозитура Струмица – Дирекција Мрежа на Експозитури Потребни квалификации: Диплома за завршено високо образование – предност Економски Факултет; ...

  Ноемвриската пензија ќе се исплати предвреме

  И овој месец, ноемвриските пензии ќе се исплатат предвреме. На денешната седница Владата ја усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020...

  Оглас за вработување во Министерство за финансии: Нето плата 37.631,00 денари

  Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на лице во Министерство за финансии. Се бара кандидат за Раководител на сектор за централно финансисрање и склучување...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles