Адора Инженеринг се стекна со 15.191 обични акции издадени од Комерцијална банка

Датум на објава: 02.11.2019

Време на читање: 1 минута

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека на 1.11.2019 година преку системска блок трансакција правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се стекна со 15.191 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 245.347 обични акции, односно ќе има учество од 10,76% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.


Тагови: Адора инженеринг, акции, Комерцијална банка АД Скопје, Македонска берза,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: