Адобе продолжува да расте

Датум на објава: 16.09.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Софтверската фирма Адобе, порасна за 47,3% од претходната година, бидејќи побарувачката од бизнисите за дигитални и cloud решенија скокна заради пандемијата. Фирмата го објави својот последен сет на квартални приходи во вторникот, каде аналитичарите очекуваат бројка за заработка по акција од околу 2,40 американски долари.

Темпото и одржливоста на купувањето на клиенти водени од пандемијата ќе бидат клучните карактеристики на повикот за заработка во вторникот.

Најголемиот дел од аналитичарите на Вол Стрит се насочуваат кон рејтинг на купување на акциите, иако има седум задржувања и еден рејтинг на продажба.


Тагови: адобе, акции, Берза, хартии од вредност,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: