Од денес започнува седмиот циклус на Виртуелна берза на Македонската берза АД Скопје

Датум на објава: 18.11.2019

Време зa читање: < 1 минутa

Денес започнува седмиот циклус на Виртуелната берза и истиот ќе трае до 30.6.2020 година.

Учесниците во Виртуелната берза ќе имаат можност да ги испробаат своите вештини во виртуелното тргување со хартии од вредност и да стекнат практично искуство од вложување во акции што се тргуваат на Македонската берза.

Виртуелната берза е замислена како игра на знаење во која целта е остварување на што поголема вредност на портфолиото што се креира со купување и продажба на акциите што котираат на Македонската берза со виртуелни пари доделени со самата регистрација.

Прочитајте и ...  Банките подготвени за исплата на социјалната и детска заштита

Повеќе детали за правилата за играта, условите за користење, како и наградите што ќе се доделуваат на најуспешните корисници во Виртуелната берза можат да се најдат на следниот линк:
http://virtuelna.mse.mk/

Регистрација за учество во играта може директно да се направи преку линкот:
http://virtuelna.mse.mk/registration


Тагови: Македонска берза,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: