Компанијата Модерна, со највисоки акции до сега

Датум на објава: 20.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Денес се очекува Волстрит да отвори со паднати цени. DJ30 заврши пониско во петокот, додека SPX500 и NSDQ100 забележаа добивки. Утрово фјучерсите покажуваат дека DJ30 ќе отвори околу 80 поени пониско.

Модерна, компанијата која ветува Ковид19 вакција, скокна за 25%. Со тоа го достигна најголемиот врв досега. Инвеститорите се оптимисти дека Модерна, со нивниот тековен развој, тестирање и продажба на вакцина против коронавирус, ќе имаат многу голема продажба.

Прочитајте и ...  TOW: Вредност на еден производ

Тагови: акции, вредност, модерна, тргување, хартии од вредност,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: