ПОВЕЌЕ

  93% од најдобрите 250 криптовалути изгубија голем дел од вредноста во септември

  Време зa читање: 2 минути

  Еуфоријата за голем дел криптовалути, избледува во последните неколку недели. Според CoinMetrics, 72% од првите 250 крипто средства се намалија во цената од недела во недела, и тој број се зголемува на 93% за анализата од еден месец. 

  Гледајќи ја табелата DeFi на Месари, во текот на септември, повеќето средства биле корегирани помеѓу 15% и 85%, со bZx мрежа што губи 85%, кривата опаѓа 78%, Swerve (-76%), Ren (-57%), Balancer ( -53%), THORChain (-52%), Synthetix (-34%) и AAVE (-29%).

  На пример, на почетокот на 2017 година, кога Биткоин по втор пат погоди 1.180 долари, тоа предизвика масовна распродажба и врвната криптовалута падна за скоро 40%. И, се разбира, тоа не го спречи Биткоин да достигне историски максимум околу 20 000 американски долари подоцна истата година.

  7,798Следи нè на facebookЛајк

  слично

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  ОСТАВИ ОДГОВОР

  Ве молиме внесете го коментарот
  Внесете го вашето име тука