Рекоа за парите – Дејвид Бејли

Датум на објава: 12.03.2020

Време зa читање: < 1 минутa

„За да се збогатите мора да заработувате додека спиете” – Дејвид Бејли

Дејвид Бејли, роден 2 јануари 1938 година е англиски моден фотограф. Роден во универзитетската болница Випс Крос во Лејтонстон, Источен Лондон. Од тригодишна возраст му се развила љубовта кон природната историја и тоа го одвело во фотографија. Почнал да оди на приватно училиште, Кларк Колеџ во Илфорд. Дејвид има нарушување на моторната вештина (развојна координација). 

Во една учебна година, тој тврди дека присуствувал само 33 пати. Напуштил училиште кога наполнил 15ти роденден. Во август 1958 година луѓето за прв пат ја приметиле неговата дарба за фотографирање.


Тагови: дејвид бејли, мудрости, рекоа за парите, цитати,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: