ВАШАТА ПЕНЗИЈА НА ДЛАНКА СО МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА НА САВА ПЕНЗИСКО ПЛАН

Датум на објава: 25.03.2020

Сава пензиско друштво а.д Скопје го препозна предизвикот дека технолошките иновации ќе ги сменат трендовите и ќе донесат огромни промени.

Следејќи ги потребите на своите клиенти, Сава пензиско друштво ја лансираше  мобилната апликација Сава Пензиско План. Ова е прва мобилна апликација од ваков тип која на корисниците им нуди можност за целосен и навремен увид во нивните пензиски заштеди. Апликацијата е наменета за членови на Сава пензиски фонд и Сава пензија плус.

Ова се дел од услугите кои ги нуди апликацијата Сава Пензиско План:

  • Брз и едноставен пристап до состојбата на вашата пензиска заштеда
  • Бесплатна регистрација и користење на апликацијата
  • Известувања за пристигнати придонеси
  • Детален извештај за вашата пензиска заштеда во втор и трет столб
  • Ажурирање на вашите лични податоци
  • Дигитална Сава Пензиско план картичка

Апликацијата може да ја преземете [ тука ]


Тагови: Мобилна апликација, Пензија на дланка, Сава пензија плус, Сава пензиски фонд, Сава пензиско друштво, Сава пензиско план,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: