Рекоа за парите… – Грант Кардоне

Датум на објава: 28.10.2019

Време на читање: 1 минута

РЕКОА ЗА ПАРИТЕ… ЕДНА МУДРА ИЗРЕКА ЗА ПАРИТЕ СЕКОЈА НЕДЕЛА

„АКО НЕ СИ СЕРИОЗЕН СО ПАРИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ИМАШ ПАРИ СЕРИОЗНО.“ – Грант Кардоне

Грант Кардоне (Grant Cardone) (21 март 1958 година) роден во Луизијана е американски автор, мотивациски говорник, инвеститор во недвижнини и тренер за продажба.

Грант Кардоне е автор на осум деловни книги, тринаесет деловни програми и е извршен директор на седум приватни компании.

Нето вредноста на Грант Кардоне е одраз на неговото големо портфолио на недвижнини и неговите повеќе бизниси. Неговата експертиза ја користеле бројни компании Fortune 500 и ќе продолжат да бидат со децении. Сегашната нето вредност се проценува над 350 милиони долари.

Грант Кардоне е врвен меѓународен експерт за продажба, магнат со недвижнини и претприемач со 100 милиони американски долари + годишни приходи од сите пет негови компании. Подолу ви даваме преглед на успехот на Грант Кардоне досега:

Тајкун за недвижнини со 800 милиони американски долари
-Клиентите вклучуваат компании од Fortune 500
-Форбс #1 „25 маркетиншки инфлуенсери што треба да се следат во 2017 година“
-Најпродаваниот автор на Њујорк Тајмс
-20 милиони кориснички најавувања на онлајн Универзитетот за обука за продажба на Грант Кардон
-Собрани 200 милиони долари за добротворни цели
Нето-вредност: 350 милиони долари
-Врвен инфлуенсер на социјалните медиуми

Грант Кардоне е основач и извршен директор на Cardone Enterprises. Неговата основна алатка е Cardone Training Technologies која им помага на компаниите да растат во продажбата со прилагодување на нивните процеси на продажба за да бидат поефективни. Тој исто така е сопственик и управува со Cardone University, Cardone Acquisitions, Cardone Capital и Grant Cardone TV Network.

Секоја недела одржува обука за продажба со неговиот тим за продажба за да ги задржи сите вработени во синхронизација со мисијата. Неговата заложба е да им помога на другите за да постигнат успех и да досстигнат финансиска слобода. Но, тоа не ги исклучува и неговите вработени од обуките.

Тој често со своите вработени разговара за тоа кои се 5-те чекори за да станеме милионери – „Ако сте подготвени да го направите тој следен чекор и да станете милионер, јас сакам да ви ги дадам алатките!“

Доколку сакате повеќе да дознаете за неговата работа, можете да ја посетите неговата интернет-страница: https://grantcardone.com


Тагови: Грант Кардоне, изреки, пари,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: