ПОВЕЌЕ

  [Галерија] Комерцијална банка горда на своите маратонци

  Време зa читање: 3 минутиСо одличен настап на 16-от Виз Ер Скопски маратон, 24 вработени од Комерцијална банка АД Скопје уште еднаш потврдија дека упорноста и вербата во себеси и во своите способности е гарантирана формула за успех. Учесниците од Комерцијална банка, годинава во уште поголем број од лани, се натпреваруваа во сите дисциплини: маратон, полумаратон и штафетен маратон.

  Миомир Алексовски забележа 10-то најдобро време и личен рекорд (01:21:14) на полумаратонот во машка конкуренција, а беше 7-мо пласиран меѓу домашните натпреварувачи. Маратонецот Бобан Нефовски оствари одлично време од 3:07:07 во маратонската трка на 42 километри и го освои 11-то место во генералниот пласман.

  Во машката штафет, екипата на “Комерцијална банка 1“ го освои 11-то место во состав Ивица Бошков, Иван Гиновски, Горан Кузмановски и Ристо Чолас.

  На Виз Ер Скопски маратон годинава поради пандемијата имаше помал број учесници, односно беа присутни 2.000 натпреварувачи.

  7,798Следи нè на facebookЛајк

  слично

  Значителен буџетски дефицит во европските и регионалните земји

  Ниту една европска земја, поради кризата предизвикана од пандемијата, нема да ја заврши оваа година со буџетски суфицит. Според овие проекции, најголем дефицит во Европа...

  ЕУ привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање обврзници

  Европската унија привлече огромен интерес на инвеститорите со издавање на обврзници за финансирање на програми за зачувување на работни места кои се загрозени поради...

  Извршниот директор во ММФ, Де Ланој: Народната банка правилно постапи со одземањето на дозволата на „Еуростандард банка”

  Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни практики. Одземањето на дозволата на „Еуростандард...

  ОСТАВИ ОДГОВОР

  Ве молиме внесете го коментарот
  Внесете го вашето име тука