Иван Штериев, главниот извршен директор на Македонска берза на Македонија 2025

Датум на објава: 16.11.2019

Време зa читање: < 1 минутa

Иван Штериев, Главниот извршен директор на Македонска берза учествуваше на панел-дискусијата на тема „Mожности за финансирање на малите и средни претпријатија МСП“ на самитот Macedonia 2025. На самитот присуствуваа повеќе од 400 учесници и 70 говорници од различни страни на светот кои споделуваат знаење, поврзуваат бизниси и инспирираат промена во Југоисточна Европа.

Прочитајте и ...  Украден адресар

Г-дин Штериев зборуваше за алтернативните начини на финансирање на претпријатијата, со особен осврт кон финансирањето преку платформата за групно финансирање Funderbeam, дискутирајќи ги придобивките што македонското деловно опкружување ќе ги добие преку оваа платформа.


Тагови: Иван Штериев, Македонија 2025, Македонска берза,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: