На 18 Септември (петок), сите фондови на КБ Публикум Инвест ќе бидат достапни без влезна провизија

Датум на објава: 16.09.2020

Време зa читање: < 1 минутa

КБ Публикум Инвест се придружува на Инвеститорскиот ден.

На 18 Септември 2020 (петок), сите фондови на Друштвото ќе бидат достапни без влезна провизија.

Ги покануваме сите заинтересирани да ја искористат оваа уникатна прилика и да го остварат својот сон со инвестиција во својата иднина.

Сега секој може да влезе во клубот на оние кои размислуваат за она што доаѓа!

Оваа недела ве очекуваме со појаснувања како да го направите првиот чекор и заедно да направиме влог во сигурноста и извесноста.

Прочитајте и ...  ТТК Банка започнува со предвремена исплата на пензиите

Инвеститорски ден е на иницијатива на Македонска берза АД Скопје на кој се приклучија Централниот регистар, Комисијата за хартии од вредност и осумте членки на Берзата и ЦДХВ.

Овој настан ќе прерасне во традиција со цел зголемување на знаењето на населението за достапните финансиски инструменти и поодобрување на инвестициската култура кај нас.


Тагови: без влезна провизија, Инвеститорски ден, инвестициски фондови, КБ Публикум Инвест,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: