Биткоинот надмина вредност од 10.000 долари

Датум на објава: 27.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

За прв пат од почетокот на јуни, најголемата криптовалута во светот ја помина важната граница од 10.000 американски долари, тргувајќи околу 10.200 долари за време на пишувањето.

Биткоинот не беше единствената криптовалута со зголемена вредност, бидејќи поголемиот дел од останатите 10 криптовалути беа исто така во зелена боја во текот на изминатите 24 часа, вклучително и Ethereum, кој го продолжи својот раст, достигнувајќи го највисокото ниво на цена за скоро 2 години.

Прочитајте и ...  Во САД има намалување на долговите на домаќинствата за прв пат после 6 години

Тагови: Берза, Биткоин, вредност, криптовалути, тргување, Цена,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: