Бесплатна едночасовна, online обука за функционирањето на апликациите eTrader и mTrader.

Датум на објава: 04.05.2020

eTrader е апликација која овозможува праќање електронски налози до брокерите и комплетен увид во тргувањето преку Вашиот компјутер, додека преку mTrader можете истото да го вршите преку Вашиот мобилен телефон. Обуката е наменета за индивидуални инвеститори и сите оние кои што професионално или лично се заинтересирани подетално да се запознаат со начинот на тргување и можноста за давање на електронски налози преку овие апликации.

Предавач на обуката е Дарко Сима, СЕЕ Линк, Скопје. Бројот на учесници е ограничен. Рокот за пријавување на учество е најдоцна еден ден пред почетокот на обуката.

За регистрација кликнете тука.


Тагови: акции, инвестирање, Македонска берза, обука, тргување, хартии од вредност,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: