Што е во фокусот на берзата денес?

Датум на објава: 30.07.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Денешниот корпоративен распоред е рангиран, со главните технолошки компании: „Епл“, „ Амазон“, „ Гугл“ и „ Фејсбук“ – четирите фирми чии извршни директори се појавија пред Конгресот вчера, сите денес ќе ја објават својата квартална заработка.

Исто така, денес биофармацевтската фирма Гилеад ќе ја објави својата квартална заработка, откако ќе се затворат американските пазари. Тоа е една од првите имиња која е поврзана со наоѓање вакција против „Ковид-19“. Electronic Arts, е исто така еден јасен корисник од оваа пандемија, со своите потрошувачи кои големо време поминуваа дома. Станува збор секако за индустријата за видео игри. Electronic Arts денес ќе ги објави своите квартални резултати.

Прочитајте и ...  Како од страст за мода, создаде империја од милијарди долари

Тагови: Амазон, Берза, гугл, епл, фејсбук,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: