Гранит со добивка над 6 милиони евра за 2019 година

Датум на објава: 25.03.2020

ГД Гранит АД за периодот Јануари – Декември 2019 година оствари добивка во износ од 373.012 илјади денари и е зголемена во однос на претходната година за 23 отсто.

Остварените вкупни приходи во 2019 година изнесуваат 5.405.315 илјади денари и во споредба со остварените во 2018 година бележат зголемување за 35,6 %.

Остварените вкупни расходи во 2019 година се во износ од 5.188.255 илјади денари и во споредба со остварените во 2018 година бележат зголемување за 35,5 %.

Финансискиот извештај можете да го погледнете тука.


Тагови: ГД Гранит АД, Гранит АД Скопје, добивка,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: