Комерцијална банка АД Скопје – генерален покровител на третото издание на фестивалот „Една љубов“ преку границите на Македонија и Бугарија

Датум на објава: 24.09.2019

Време зa читање: < 1 минутa

Комерцијална банка АД Скопје и оваа година ја има честа да биде генерален покровител на третото издание на фестивалот насловен „Една љубов“ преку границите на Македонија и на Бугарија.

„One Love Tour 2019“ гостува во Скопје на 27 септември, на Плоштадот Мајка Тереза пред платото на МОБ, и го носи најдоброто од двете држави за сите генерации! Во културно-уметничката програма учество ќе земат Слаткаристика, Графа-Владимир Ампов, Нокаут Unplugged, Криско, Либеро бенд и други.

Прочитајте и ...  Просечната плата во Србија за прв пат е поголема од 510 евра

Фестивалот ќе започне во 18:00 часот, а влезот е слободен.

И овој пат Комерцијална банка со задоволство ги поддржа вистинските уметнички вредности кои го збогатуваат културниот живот во земјава.

Ова е распоредот на фестивалот по градови за 2019 година:

 


Тагови: Комерцијална банка АД Скопје, покровител, фестивал,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: