ПОВЕЌЕ

  Крипто

  ОЛАДЕН ОПТИМИЗМОТ ЗА КРИПТО-ПРОЛЕТ: Биткоинот далеку под предвидениот плафон од 30.000 долари, инвеститорите преферираат акции и злато

  Биткоинот нема среќа:од лидер со најдобри резултати на глобалниот пазар, тој дојде на опашката на атрактивноста за инвеститорите, поради застојот на неговиот блокчејн и...

  Естонија ќе избрка 400 крипто фирми, има нови закони за антитероризам и перење пари

  Речиси 400 даватели на услуги за виртуелни средства (VASPS) доброволно се затворија или им беа одземени овластувањата во Естонија по неодамна подобрените владини закони...

  БИТКОИНОТ ЦЕЛИ НА 30.000 ДОЛАРИ, банкарските проблеми му ја креваат цената

  Биткоинот и пошироките крипто-пазари се зголемија во четвртокот, бидејќи инвеститорите реагираа на најновите знаци на стрес во регионалниот американски банкарски сектор и ја сварија...

  ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ „ОМЕКНУВААТ“ ЗА КРИПТОТО: Рајфајзен банка планира да нуди крипто услуги во Австрија

  Влегува ли криптото на голема врата во Европа? Крипто берзата Bitpanda и единицата на Рајфајзен банка со седиште во Виена соопштија дека работат заедно...

  Европскиот парламент го усвои првиот закон за крипто-регулација во светот

  Пратениците во Европскиот парламент го одобрија првиот сеопфатен пакет правила во светот насочени кон регулирање на индустријата за криптовалути. На гласањето во четвртокот, Парламентот...

  БИТКОИНОТ БИ МОЖЕЛ ДА ДОСТИГНЕ 30.000 ДОЛАРИ веќе наредната недела, поттикнат од банкарската криза и стравот од рецесија

  Биткоинот денес наутро го продолжи својот раст над 28.000 американски долари во тргувањата во Азија, ниво на поддршка на кое флуктуираше во поголемиот дел...

  Биткоинот го помина стрес-тестот од банкарската криза и остана силен

  Додека кризата го следи традиционалниот свет на акции и обврзници, биткоинот одеднаш изгледа како безбедно засолниште. Неславната испарлива криптовалута сега изгледа позитивно неодолива и...

  ГИ ДОЧЕКА СВОИТЕ ПЕТ МИНУТИ: Биткоинот скокна на 28 илјади долари поттикнат од неизвесноста на банкарскиот сектор

  Цената на биткоинот се зголеми, надминувајќи ја зоната од 28.000 долари, што бележи зголемување на вредноста од 16% во изминатите седум дена, според податоците...

  И КРИПТО-ПАЗАРОТ РАСТРЕСЕН ОД КОЛАПСОТ НА SILICON VALLEY BANK: Биткоинот падна, па се врати на 20 илјади долари

  Биткоинот и етерот викендов пораснаа за дури 4% во изминатите 24 часа по големиот пад во петокот, бидејќи заразните ризици од колапсот на Silicon...

  КОЈ ЌЕ ЈА КУПИ ПРОПАДНАТАТА SILICON VALLEY BANK: Криптомагнати или Илон Маск?

  Ненадејниот колапс на Банката на Силиконската Долина СВБ  оваа недела го втурна крипто-пазарот во хаос - дури и откако еден поранешен регулатор предупреди на...