Проверете дали сте распределени во НЛБ Банка за обештетување

Датум на објава: 15.09.2020

Време зa читање: < 1 минутa

НЛБ Банка ги известува депонентите на Еуростандард банка кои се распределни за исплата на обештетувањето во НЛБ Банка дека исплатата ќе започне од денеска.

Депонентите се распределени за исплата во деловните банки, зависно од почетната буква на презимето согласно Соопштението на Фондот за осигурување на депозити објавено на следниот линк https://bit.ly/3mdXDZG.

Прочитајте и ...  Комерцијална банка: Исплатата на пензиите за септември започнува на 28.09.2020 година

За да проверите дали сте распределени во НЛБ Банка, Ве молиме посетете ја веб страницата на Банката на следниот линк https://bit.ly/2Fx5y3E

Оние депоненти кои се распределени за исплата во НЛБ Банка, а кои немаат трансакциска сметка во Банката, ги повикуваме да отворат трансакциска сметка електронски на следниот линк: https://bit.ly/3mcmDAM


Тагови: Еуростандард банка АД Скопје, НЛБ банка АД Скопје, обештетување,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: