Преку JK Wealth имате можност да станете директни акционери во странски познати компании како што се Apple, Facebook, Amazon, Mercedes, Coca Cola

Датум на објава: 12.11.2019

Време зa читање: 2 минути

Здраво Македонија од Вол Стрит!

JK Wealth Management е друштво за инвестиционо советување, основано со одобрение од Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија.

Тие ја донесоа најголемата онлајн брокерска куќа во светот Interactive Brokers. Навните дејности се директно инвестициско советување и посредно управување со портфолио на клиенти.

J.K. Wealth е вистинската алтернатива за вас доколку сакате да остварите атрактивен принос преку искористување на глобалниот раст, особено во најразвиените економии во светот. Преку JK Wealth може да очекувате зголемување на сопствениот капитал со искористување на континуираниот развој и иновативност на познати светски корпорации и реномирани држави. Можноста да станете директни акционери во странски познати компании како што се Apple, Facebook, Amazon, Mercedes, Coca Cola и слични и да заработите на нивните успеси.

Прочитајте и ...  Според LinkedIn ова се 10-те најбарани работни места во светот за кои не ви треба диплома

Од ноември 2019 година, Ј.К.Морган во соработка со Interactive Brokers ви нуди :

  • Отворање на Ваша брокерска сметка кај една од најголемите светски брокерски куќи;
  • Oгромен распон на производи – акции, обврзници, девизи, деривативи за хеџирање и зголемување на приносите, CFD-a како и други хартии од вредност;
  • Индивидуален пристап и препораки за Вашите инвестициските одлуки;
  • Расположливост на Вашите парични средства во секој момент (2 до 4 работни дена);
  • Осигурување на Вашите средства до 250.000$ или со дополнителна полиса и до 500.000$.
Прочитајте и ...  Рускиот буџет заради пандемијата бележи загуба од 14,2 милијарди долари


Тагови: Interactive Brokers, JK Wealth Management, брокерска сметка, инвестиционо советување, Ј.К.Морган,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: