Охридска банка АД Скопје со нов претседател на Управен одбор

Датум на објава: 07.11.2019

Време на читање: 1 минута

Г-ѓа Бранка Павловиќ, Претседател на Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје, поднесе оставка од функцијата член и Претседател на Управниот одбор на банката.
Со одлука на Надзорниот одбор на Охридска банка АД Скопје, за нов Претседател на Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје е именувана г-ѓа Нина Неданоска, член на Управниот одбор на банката.

Наведената измена во Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје стапува во сила на ден 7.11.2019 година.


Тагови: Охридска банка АД Скопје, Управен одбор,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: