Погледнете го распоредот за исплата на депозити од Еуростандард банка во четирите банки

Датум на објава: 15.09.2020

Време зa читање: 2 минути

Денеска започнува исплатата на депозитите заглавени во Еуростандард за штедачи со сметки под 30 илјади евра, како и за оние 780 штедачи чии влогови се поголеми од оваа гранична сума- и тие ќе добијат загарантирана сума од точно 30 илјади евра додека останатите пари ќе ги бараат преку стечајната постапка.

Парите веќе се префрлени од Фондот за осигурување на депозити, а штедачите на Еуростандард се распоредени во 4 групи врз основа на почетните букви на презимињата.

Распоред за исплата на депозити од Еуростандард банка по прва буква на презимето

Прочитајте и ...  Пристигнува новата најбрза Тесла со три мотори и над 1.100 коњски сили

Комерцијална банка-                   А, Б, В, Г и Д

НЛБ Банка-                                      Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ, И, Ј, К, Л и Љ

Стопанаска банка АД Скопје      М, Н, Њ, О, П и Р

Халкбанка АД                                 С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ и Ш


Тагови: исплата на депозити, распоред,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: