Ѓорѓи Јанчевски избран за нов член на Одборот на директори на Триглав Осигурување

Датум на објава: 31.01.2020

Време зa читање: < 1 минутa

За нов независен неизвршен член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД Скопје на вчерашната 53-та седница на Собранието на акционери, се избра г. Ѓорѓи Јанчевски.

Г. Јанчевски доаѓа на местото од покојниот г. Љубе Рајевски. Мандатот на новоизбраниот член на Одборот на директори изнесува 4 години, почнувајќи од 30.1.2020 година.


Тагови: Ѓорѓи Јанчевски, Љубе Рајевски, Триглав осигурување,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: