Рекоа за парите… – Ворен Бафет

Датум на објава: 14.11.2019

Време зa читање: < 1 минутa

РЕКОА ЗА ПАРИТЕ… ЕДНА МУДРА ИЗРЕКА ЗА ПАРИТЕ СЕКОЈА НЕДЕЛА

„АКО КУПУВАТЕ РАБОТИ ШТО НЕ ВИ ТРЕБААТ, НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕТЕ ДА ГИ ПРОДАВАТЕ РАБОТИТЕ ШТО ВИ ТРЕБААТ!“ – Ворен Бафет

Ворен Едвард Бафет (Warren Edward Buffett) (роден 30 август 1930 година) е aмерикански деловен магнат, инвеститор, говорник и филантроп. Тој е претседател и извршен директор на Беркшир Хатавеј. Се смета дека е еден од најуспешните инвеститори во светот со богатство од над 82 милијарди амер. долари и од 18 јули 2019 година е трет по ред најбогат човек на светот.

Прочитајте и ...  Рускиот буџет заради пандемијата бележи загуба од 14,2 милијарди долари

Неговите мудри мисли за парите се многу популарни и се познати насекаде низ светот.

Повеќе МУДРИ ИЗРЕКИ слични на оваа изрека за парите можете да најдете во категоријата ЕСПРЕСО.


Тагови: Ворен Бафет, изреки, пари,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: