НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА НАДЗОРНИОТ ОДБОР НА ЗАВАРОВАЛНИЦА ТРИГЛАВ

Датум на објава: 23.08.2020

Време зa читање: < 1 минутa

Надзорниот одбор на Заваровалница Триглав на седницата одржана на 18-ти август, 2020 година, го именуваше Андреј Андољшек за претседател на Надзорнот одбор на Заваровалница Триглав. Членовите на Надзорниот одбор го закажаа состанокот поради престанок на мандатот на претходниот претседател на Надзорниот одбор.

 

Прочитај повеќе за: Триглав Осигурување АД Скопје со раст на добивката за 765 % во првите шест месеци од 2020 година

Прочитајте и ...  Шесте најзначајни моменти на берзата за оваа недела


Тагови: Андреј Андољшек, Заваровалница Триглав, Надзорен одбор, претседател на надзорен одбор,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: