Макпетрол АД Скопје се стекна со 520 сопствени акции и сега поседува 10.284 акции

Датум на објава: 06.11.2019

Време на читање: 0 минути

Макпетрол АД Скопје преку Македонска Берза АД Скопје го објави следново известување:

Согласно член 34 алинеја 4 од Правилата за котација на Македонската берза АД Скопје, известуваме дека Макпетрол АД Скопје се стекна со 520 сопствени акции и сега поседува 10.284 сопствени акции што претставува 9,15% од вкупниот број на акции на издавачот Макпетрол АД Скопје.

Просечната цена на акцијата на Макпетрол на 5.11.2019 година изнесуваше 71.116,74 денари.


Тагови: акции, Македонска берза, Макпетрол,

Facebook профил: pari.com.mk

Инстаграм профил: pari.com.mk

@pari.com.mk

© Преземањето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот pari.com.mk е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со pari.com.mk, е строго забрането.


Сподели: