ПОВЕЌЕ

  Stefan Trajkov

  2158 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

  Политиката нулта-КОВИД го чинеше Хонг Конг статусот на глобален авијациски центар

  Хонг Конг ја изгуби својата позиција како глобален авијациски центар поради политиката на Кина за нулта ковид, рече во средата шефот на групата авиокомпании...

  ММФ ПРЕДУПРЕДУВА: ЌЕ ИМА МАСОВНИ ПРОТЕСТИ на глобално ниво доколку не се спречи инфлацијата

  Ќе има „луѓе на улица“ на глобално ниво доколку не се преземат чекори за заштита на најранливите од инфлација, предупреди во средата шефицата на...

  ДОЛАРОТ СКОКНА НА НАЈВИСОКО НИВО ВО ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОДИНИ- Која е причината?

    Американскиот долар се искачи на новото највисоко ниво во последните две децении во средата, откако Русија соопшти дека мобилизира 300.000 воени резерви во ескалацијата...

  ГЕА со оригинално видео ги отсликува стереотипите на работното место

  По повод Меѓународниот ден за еднакви плати - 18 септември во претседателската вила Водно се одржа Конференцијата за родова еднаквост на работното место, под...

  Министрите на ЕУ се согласија за нови санкции за Русија

  Министрите за надворешни работи на Европската унија во средата се согласија да подготват нови санкции кон Русија и да ја зголемат испораката на оружје...

  ФЕД ја зголемува каматната стапка за 0,75 процентни поени во обид да се заузда инфлацијата

  Банката на федерални резерви на САД објави ново нагло зголемување на каматните стапки во средата, додека централната банка се бори да ја заузда неизлечената...

  Следната недела ќе се одржи 44. сесија на Клубот на истражувачите на Народната банка

  На 26 септември 2022 година (понеделник), со почеток во 14 часот, ќе се одржи 44. сесија на Клубот на истражувачите во просториите на Народната...

  Наскоро ќе се испраќаат холограми преку мобилните телефони

  Видеоповиците го трансформираа начинот на кој комуницираме, но европските оператори сега тестираат каква би можела да биде иднината на нашите разговори: холограмски повици. Идејата...

  Stay Connected

  22,020Следи нè на facebookЛајк
  2,506СледбенициЗаследи
  0ПретплатнициПретплати се
  - Advertisement -

  Latest Articles